Rózsakvarc, a szerelem, szeretet ékköve
A rózsakvarc, mint ahogy a nevében is benne van, a kvarc ásvány rózsaszínű változata. Színét a benne található titán és mangán okozza, ami a halvány rózsaszíntől a sötétrózsaszínig nagyon sokféle lehet, néha sárgás, néha lilás fények is megjelenhetnek rajta.
A mezopotámiai, az asszír és a római ékszerek díszítőelemeként is megjelent. Egy ókori mitológia szerint a szerelem istennője ajándékozta az embereknek, hogy rátalálhassanak életük párjára. A hiedelem miatt a rózsakvarc karkötő egy szerelmi ékszer, ami segít a viselőjének az igaz szerelem bevonzásában. Mivel az ásvány nem csak a szerelem, hanem a szeretet köve is egyben, ezért rózsakvarc ékszereket sokan ajándékozzák az édesanyjuknak, nővérüknek vagy leány gyermeküknek.
A hegyikristály tulajdonképpen nem más, mint színtelen kvarc ásvány, amit drágakőként használnak. A víztiszta színe miatt az ókori görögök úgy tartották, hogy örökre megfagyott víz. Innen ered az elnevezés is, a krüsztallosz jelentése kristály. A fogalom egészen a 18. századig az áttetsző hegyikristályt takarta. Ritkán a hegyikristályban előfordulhatnak mikrorepedések, amik megtörve a fényt színes zárványokat hoznak létre a felületén, ezeket írisz-, vagy szivárvány kvarcnak nevezzük. Legfőbb lelőhelyei az Alpokban vannak, ahol évszázadok óta nagy hagyománya van az ásványkereső mesterségnek. A hegyikristály karkötő a tisztaságot, ártatlanságot jelképezi. Viselője életébe békét, harmóniát hoz, és segít a tisztánlátásban. A buddhisták úgy tartják, hogy a hegyikristály karkötő a párna alá téve elűzi a rossz álmokat.
Az ametiszt ásványon a kellemes lila árnyalatok dominálnak, amik nagyon különlegessé teszik. Elnevezése a görög amethüsztosz kifejezésből ered, ami nyers fordításban józanítót jelent. Az ókorban az ametisztre talizmánként tekintettek, és mindig maguknál tartották, hogy megvédje őket a részeségtől. Ezt szó szerint, illetve átvitt értelemben is lehet érteni. Az ametiszt karkötő a józanság, az értelem, a tiszta és tudatos gondolatok ékszere, ami védelmet nyújt a hirtelen felindulásból történő döntések, rossz választások ellen. Maga az ásvány anyaga is ezt a fajta kimért hűvösséget szimbolizálja, az ametiszt ugyanis rendkívül kemény, masszív anyag, ami nem hasad, nem törik, még a külső erők nyomása alatt sem. Az ametiszt karkötő viselőjét mágikus erővel öleli körbe, aminek a hatására önbizalomra és kiegyensúlyozottságra tehet szert.
A lazurit a szilikátok csoportjába tartozó ásvány, de mivel a lapis lazuli drágakő legfőbb alkotóeleme, ezért a két szó egymás szinonimájaként terjedt el a köztudatban. A lazurit a perzsa eredetű lazavard kifejezésből származik, ami kék követ jelent. Az ókori görög és római birodalomban a templomok, paloták és előkelő személyek házait díszítették vele, de gyűrűbetétek, függők, medálok készítéséhez is felhasználták. A lazurit karkötő szemei a kék ezer árnyalatában pompázhatnak a halvány kéktől kezdve, a királykéken át egészen a mély, csillagos égboltra emlékeztető sötétkékig, amit sárgásan fénylő pettyek díszítenek. A lazurit karkötő fogékonnyá teszi az ékszer viselőjét a csillagok üzenetére, és a felszínre segíti a tudatalatti érzelmeket, gondolatokat, hogy azok ne csak a mélyben létezhessenek.
Az aventurin leggyakrabban zöldes árnyalatokban pompázik, de a narancssárga, a barna, a sárga, a kék és a szürke változatok is előfordulnak. Az ásvány neve az olasz ventura (véletlenszerűen) kifejezésből származik, ami arra utal, hogy a 18. században egy véletlennek köszönhetően sikerült felfedezni. Az egyik korabeli történet szerint egy murano-i üvegkészítő mester hagyta, hogy különböző anyagok hulljanak az olvadt üvegbe, ami így az aventurinhoz nagyon hasonló, különleges kinézetet nyert. Az aventurin karkötő könnyedséggel, elragadó bájjal ruházza fel a hölgyeket, akik így lehengerlő megjelenésre tehetnek szert az ékszer által. Az aventurin karkötő határtalan nyugalommal tölti el a viselőjét, aki így kiegyensúlyozott és boldog mindennapokkal lesz gazdagabb. A babonák szerint az aventurin karkötő szerencsével is megajándékozza a tulajdonosát.
A citrin az örömöt és vidámságot szimbolizáló sárga színével hívja fel magára a figyelmet. Neve a latin citrus szóból származik, ami a színére utalva citromot jelent. Az ásványt azonban korántsem lehet egyszínűnek nevezni, hiszen a citrom mellett a méz, az arany, sőt még a madeira bor tűzvörös árnyalatai is megjelenhetnek rajta. Legfontosabb lelőhelyei Spanyolországban található Villas Buenas és Villa Seca területén. Az ókori hiedelmek szerint a citrin karkötő magában hordozza a Nap erejét, ami a viselőjét határtalan életörömmel, boldogsággal és gazdagsággal ruházza fel. Mint, ahogy a legtöbb ásvány, a citrin is ékszerként tudja kifejteni leginkább a jótékony hatásait. A citrin karkötő nem csak a mindennapokat tudja bearanyozni a bőséggel, hanem a megjelenést is sokkal ragyogóbbá, élettel telibbé tudja varázsolni.
A karneol egy kalcedonváltozat, ami hematittel színezett. Neve a latin cerasus, azaz cseresznye szóból ered. Az elnevezés az ásvány cseresznye piros színére utal, de a sárgás, narancssárgás és a vörösessárgás árnyalatokban is gyakran előfordul. A legélénkebb karneolok Dél-Amerika és India területeiről származnak, de Afrikában és Indiában is bányásznak különleges darabokat. A karneol karkötő elsősorban azon hölgyek tetszését nyeri el, akik szeretik a naplementék vöröses-narancssárgás fényekben izzó ragyogását, ugyanis pontosan ezt a színkavalkádot idézi az ékszer. Hatását tekintve a karneol karkötő segít a múlt lezárásában, és egy gazdagabb, színesebb jövő felé irányítja a figyelmet. Az ásványszemekben rejlő erő hatására az ékszer viselője élvezheti a Földanya végtelen szeretetét, gondoskodását.
A jáspis is azok közé az ásványok közé tartozik, amiket már évezredek óta ismerünk. Neve a görög jasper kifejezésből származik, ami azt jelenti, hogy foltos, pettyes kő. A kvarcok családjába tartozó féldrágakövet onnan ismerhetjük fel, hogy a felületén amorf formák jelennek meg. Kinézetét tekintve nagyon sokféle lehet, vannak barnás, sárgás, vöröses, szürkés változatok is, de fekete és fehér jáspissal is találkozhatunk. A jáspisról a Biblia is említést tesz Isten dicsősége, igazsága, jósága szinonimájaként. A világ minden táján megtalálható, többek között Indiában, Ázsiában és Európában is. A jáspis karkötő egyfajta védőburokkal övezi a viselőjét, és segít, hogy a konfliktusok, lelki sérülések, bántások elkerüljék őt. A hiedelmek szerint a jáspis karkötő segít megoldani a problémákat, és gyorsan túllendít a nehéz helyzeteken.
Gyakran ismételt kérdések
Igen! Ha megvásároltad, de úgy döntesz még sincs szükséged rá, akkor eredeti állapotában visszaküldheted részünkre, az átvételtől számított 14 napon belül!
A megrendelés leadásától számított 3-4 munkanapon belül tudod átvenni a csomagodat a megadott címeden, vagy a kiválasztott csomagponton.
Fizetni a futárnak tudsz készpénzzel/bankkártyával, amikor megérkezik a csomagod.
Amennyiben kérdésed maradt, akkor írj nekünk az ugyfelszolgalat@moonstone.hu címre, vagy hívd ügyfélszolgálatunkat a +36 30 326 7693 telefonszámon 9 és 17 óra között.
Nagyon meg vagyok elégedve a bolttal. Gyors kiszállítás, szép és igényes termék. Csak ajánlani tudom.
Szuper termék remek áron. Gyors szállítás. Ajánlom! : )
SOS kértem a szállítást, nagyon készségesek voltak, 2 nap múlva meg is kaptam a rendelt termékeket.