A lazurit a szilikátok csoportjába tartozó ásvány, de mivel a lapis lazuli drágakő legfőbb alkotóeleme, ezért a két szó egymás szinonimájaként terjedt el a köztudatban. A lazurit a perzsa eredetű lazavard kifejezésből származik, ami kék követ jelent. Az ókori görög és római birodalomban a templomok, paloták és előkelő személyek házait díszítették vele, de gyűrűbetétek, függők, medálok készítéséhez is felhasználták. A lazurit szemei a kék ezer árnyalatában pompázhatnak a halvány kéktől kezdve, a királykéken át egészen a mély, csillagos égboltra emlékeztető sötétkékig, amit sárgásan fénylő pettyek díszítenek. A lazurit fogékonnyá teszi az ékszer viselőjét a csillagok üzenetére, és a felszínre segíti a tudatalatti érzelmeket, gondolatokat, hogy azok ne csak a mélyben létezhessenek.
Az ónix a kalcedonok egyik fajtája. Neve a görög onüksz szóból származik, ami azt jelent, hogy köröm. Az elnevezése arra utal, hogy eredeti állapotában körömszerűen helyezkedik el. Egy régi legenda szerint a sellők drágakövekké változtatták a halászok körmeit, hogy azok szerencsét hozzanak nekik. Kinézetét tekintve fekete színben pompázik, ami gyakran sötétebb és világosabb rétegekből tevődik össze. Színe miatt könnyen összetéveszthető az obszidiánnal és a fekete turmalinnal. Az ónix ásványt már a középkor óta ismerjük, de egyes feltételezések szerint már az ókorban is kedvelt alapanyaga volt a drágakővésésnek. Legfontosabb lelőhelyei Dél-Afrikában, Brazíliában és Madagaszkáron találhatók. Az ónix a hozzá kapcsolódó ősi történet miatt az egyik legerősebb szerencsehozó ékszer, ami elárasztja minden jóval a viselőjét. Az ónix állítólag a titkok megőrzésében is segít.
A jáde már az időszámításunk előtti 6000 évezredben is ismert volt. Neve a spanyol pietra de ijada kifejezésből származik, ami azt jelenti, hogy lágyékkő. Az elnevezése arra utal, hogy régen az orvoslásban használták a vesebántalmak tüneteinek enyhítésére. Az ásvány fontos szerepet tölt be a kínai iparművészetben, az alkotók ugyanis faragványokat, dísztárgyakat készítenek belőle. Régen a császári gyűrűk, pecsétek, ékszerek díszítésére is használták. Az ásvány a kínai nemzet jellegzetes díszítőeleme. A jáde mágnesként vonzza a jólétet, a bőséget és a szerencsét. Jótékony hatásainak köszönhetően a bőség ékszereként is emlegetik. A jáde pozitív gondolatokat ébreszt a pénzzel, gazdagsággal kapcsolatban, és segít észrevenni az élet apró csodáiban rejlő felbecsülhetetlen értéket.
Mit szólnál egy szetthez?
Base karkötők
Gyakran ismételt kérdések
Igen! Ha megvásároltad, de úgy döntesz még sincs szükséged rá, akkor eredeti állapotában visszaküldheted részünkre, az átvételtől számított 14 napon belül!
A megrendelés leadásától számított 3-4 munkanapon belül tudod átvenni a csomagodat a megadott címeden, vagy a kiválasztott csomagponton.
Fizetni a futárnak tudsz készpénzzel/bankkártyával, amikor megérkezik a csomagod.
Amennyiben kérdésed maradt, akkor írj nekünk az ugyfelszolgalat@moonstone.hu címre, vagy hívd ügyfélszolgálatunkat a +36 30 326 7693 telefonszámon 9 és 17 óra között.
Nagyon meg vagyok elégedve a bolttal. Gyors kiszállítás, szép és igényes termék. Csak ajánlani tudom.
Szuper termék remek áron. Gyors szállítás. Ajánlom! : )
SOS kértem a szállítást, nagyon készségesek voltak, 2 nap múlva meg is kaptam a rendelt termékeket.